Z vyčerpané zoufalé matky úspěšnou podnikatelkou z pláže

Příběh o tom, jak jsem se odrazila ode dna, objevila téma svého podnikání i samu sebe. O tom, jakou roli na té cestě sehrál online kurz Podnikání z pláže. Co jsem se díky němu naučila. Jaké osobní i profesní překážky jsem cestou zdolala. A jak může váš úspěch (nejen) v podnikání podpořit vědomá práce s ženským cyklem.

Počátky mého podnikání a naplněného života spadají do období mého největšího temna, kdy jsem několik týdnů přežívala ze dne na den a těšila se, až to náročné období přejde, děti vyrostou, já se pořádně vyspím, v klidu najím a budu se pohybovat volně, neověšená dětmi, kočárky ani odrážedly. Do období, kdy jsem se setkala se svými nejtemnějšími stíny, bála se sama sebe a chtěla se nechat zavřít do blázince.

Jednoho dne jsem sebrala sílu, začala jednat a tyto stíny prosvětlovat. A pomohlo mi k tomu tvoření. Vrátila jsem se do dětství, kdy jsem všechny své pocity vyjadřovala pohybem a tancem, a začala dělat to, co mi umožňovaly čtyři děti ve věku 0 – 4 let: natáčet kratičká pohybová a taneční videa z obýváku. Pro sebe a pro své přátele.

Dva týdny poté se mi díky tvoření vrátila chuť do života a byla jsem zaplavena novou energií, kterou mi dodával pocit, že vytvářím něco smysluplného. Něco, co pomůže dalším maminkám a ženám cítit se opět dobře ve svém těle i životě.

Rozhodla jsem se vstoupit do kurzu Podnikání z pláže.

Na počátku toho rozhodnutí byla touha po svobodě. Nechtěla jsem po rodičáku  nastoupit do práce, kde bych byla od rána do večera a nemohla trávit čas se svými dětmi. Bavilo mne, jak jsme byli s dětmi stále venku a v pohybu a mohli se díky manželově práci z domova kdykoli sebrat a odjet na chalupu, na hory či kam nás srdce táhlo. Chtěla jsem si tuto svobodu udržet i nadále.

A proto mne přitáhl koncept online podnikání, které můžu tvořit kdykoli odkudkoli. Tento jedinečný koncept vyřešil moje dlouholeté dilema: milovala jsem učení a předcvičování. Od 16 let jsem vedla pohybové lekce: aerobiku, power jógy, pilates či tance. Milovala jsem energii, která v sále vznikala. Milovala jsem zářit a pohybem rozzářit životy druhých.

Ale časté učení mne vyčerpávalo a pravidelný rozvrh byl pro mne svazující a stresující. Nechci a nejsem schopná skákat 30 hodin týdně po tělocvičnách, aby mne to uživilo. A tak jsem si držela celý život pohyb a jeho učení, které nade vše miluji, jen jako koníček.

Celý život až do doby, než jsem poznala Stáňu Stiborovou a projekt Podnikání z pláže a pochopila díky nim, že můžu žít svou vášeň každý den, celý den, šířit ji do světa, pomáhat tím druhým a ještě se tím živit. A nemusím být u toho svázaná časem ani prostorem.

Když jsem na začátku své podnikatelské dráhy hledala téma, jímž bych mohla obohatit svět, narazila jsem v jedné facebookové skupině na dotaz: „Jak se mám po porodu dostat zpět do formy?“ Bingo. Tomu se přeci díky čtyřem porodům během čtyř let věnuji v kuse skoro pět let! A tak vznikl nápad videokurzu Maminka ve formě, kde jsem využila své zkušenosti cvičitelky pilates i čtyřnásobné mámy.

Během roku jsem kurz vytvořila a začala jej prodávat. V kurzu Podnikání z pláže jsem se naučila všechny technické věci kolem tvorby i prodeje. Jak si vytvořit webové stránky, založit blog, profesní profily na sociálních sítích, jak komunikovat s fanoušky, budovat si databázi, nastavit automatizaci.

V kurzu jsem objevila úplně novou rovinu osobní svobody, vědomí vlastní hodnoty i sama sebe. Jako by se mi otevřel úplně nový svět. A ten pocit, když vám přijde první objednávka od zcela neznámého člověka: ono to fakt funguje!

Jak šel čas, uvědomovala jsem si, že moje téma leží ještě trochu jinde. Že se můj záměr úplně nepotkává s tím, po čem touží moje cílová skupina. Maminky chtěly po porodu zhubnout. Já jim chtěla ukázat, že se můžou cítit ve svém těle skvěle ve všech tvarech a velikostech.

A tehdy jsem objevila ženskou cykličnost, kde jsem mohla zúročit všechny svoje zkušenosti a vášně: 20letou praxi vědomé práce s tělem, vášeň k tanci a k hledání podstaty, i čtyřnásobné mateřství. Stala se ze mne certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena® a začala jsem vést živé kurzy pro ženy i dívky. Opět pouze jako koníček.

Po 5 letech opakuji kurz Podnikání z pláže

V lednu 2022 jsem se rozhodla projít si po 5 letech celým kurzem Podnikání z pláže znovu. Tentokrát s jiným tématem a z jiného místa, než kde jsem kdysi začínala. Toužila jsem po tom zažít opět tu neuvěřitelnou vlnu tvůrčí energie a pocit pospolitosti a podpory, které kurz přináší.

Chtěla jsem dát svému osobnímu i profesnímu životu nový impuls. Ať to stojí, co to stojí. Z předchozího ročníku jsem měla zkušenost, že úspěch není zadarmo. Že budu muset ve svém životě přeskládat mnoho věcí. Že to bude často i dost bolestné. Ale byla jsem připravená. A bylo to to nejlepší rozhodnutí.

Díky opakované účasti jsem se ukotvila ve svém tématu a začala jej šířit s novým nadšením do světa. Otevřely se mi nové cesty a příležitosti, které jsem do té doby neviděla. Jako by mi narostla nová křídla.

Během jednoho roku jsem si vytvořila nové webové stránky, pracovní profil na facebookuinstagramu, napsala tři e-booky, několik článků na blog, natočila tři webináře, byla hostem Jardy Duška v Duši K s tématem menstruačních mýtů a svobodné menstruace, povídala si se dvěma muži a jednou ženou o vědomé práci s ženským cyklem v podcastu O tom , sdílela svůj příběh a téma ženské cykličnosti ve 3 českých a jednom anglickém online rozhovoru.

Představila jsem téma ženské cykličnosti maminkám i tatínkům na Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, zúčastnila se Intim marketu s tématem, jak se ženám mění během měsíce prožitek při milování, natočila se Stáňou bonusové video do VIP sekce kurzu Podnikání z pláže „Jak využít naplno dary a stíny ženského cyklu pro své podnikání“, či začala v mnohem větší míře učit naživo cyklické kurzy pro ženy, maminky a dcery či dívky na školách.  

Se svým e-bookem Cyklická máma, který jsem vytvořila během základního kurzu Podnikání z pláže, jsem se navíc umístila v TOP5 v soutěži začínajících podnikatelských projektů, a díky tomu jsem na podzim 2022 natočila se Stáňou hodinový rozhovor, ve kterém si povídáme o mé cestě online podnikáním, o osobních i profesních překážkách, které jsem musela cestou překonat, i o tom, jak může vědomá práce s ženským cyklem podpořit úspěch (nejen) v podnikání.

Věřím, že v něm naleznete mnoho inspirace a povzbuzení:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Díky své opakované účasti v kurzu Podnikání z pláže jsem získala důvěru, že to, co doposavad vyživovalo jen mou duši, bude odteď živit i moje tělo a těla naší početné rodiny. Viděla jsem, s jakým nadšením a v jakém flow tvořím všechno kolem svého tématu, které je pro mě srdeční záležitostí, ve srovnání s tím, s jakým nasazením dělám svou běžnou práci, která mne sice baví, ale do které nevkládám srdce.

Zažila jsem, jaké to je se každý den budit a hned od rána přemýšlet nad tím, jak bych ještě mohla pomoci lidem. Dnes a denně tvořit srdcem. Tvořit věci, o kterých jsem hluboce přesvědčená, že můžou pomoci tisícům dalších lidí.

A věděla jsem, že už to nechci jinak. A že udělám všechno pro to, abych takto žila každý den svého života a současně to stejné učila i své čtyři děti.

To všechno je ale jen jedna strana mince. Jsou dny, kdy mi má cesta dává křídla, absolutní smysl a plní moje srdce radostí a vděčností. Jsou dny, kdy probrečím celý den a zoufám si, že jsem neschopná a nikdy to nedokážu. Jsou dny, kdy s lehkostí sdílím své téma i všechny své stíny a pády. Jsou dny, kdy si sypu popel na hlavu, co jsem to zas na sebe vyblila.

Už dlouho nemám doma naklizeno, navařeno, napečeno, nestíhám procvičovat oko s jedním synem ani přípravné testy na gympl s druhým. Díky vlastnímu podnikání zjišťuji víc a víc, kdo doopravdy jsem. Při tom objevování ale vyplouvají na povrch dlouho potlačovaná a opomíjená témata.

Kurz Podnikání z pláže je totiž také takový generální úklid vašeho života. Pročistí se vaše pracovní, partnerské i osobní vztahy. Pročistí se váš vztah k sobě sama.

Je potřeba opustit staré jistoty, stará přesvědčení, zažité normy, a otevřít se novému. A to chce pořádné koule. A taky to občas dost bolí. Je to ale hluboce léčivé a osvobozující, a to nejen pro vás osobně, ale i pro vaše okolí. A to stojí za to!

Proč zrovna Stáňa Stiborová a Podnikání z pláže

Věřím, že cest k sobě samému, ke své podstatě, k naplněnému životu v radosti a hojnosti je nepočítaně. Jednou z nich je i cesta online podnikání, která má překrásný přesah, že díky tomu, že žijete svou podstatu, svou vášeň a šíříte je do světa, pomáháte druhým lidem.

Jako velmi důležité vnímám mít na této cestě nějakého průvodce. Průvodců světem online podnikání je dnes už mnoho, stačí si vybrat. Mě srdce přitáhlo ke Stáně Stiborové a projektu Podnikání z pláže. Miluju její citlivý, laskavý a nenásilný přístup. Její styl vyprávění příběhů. Její nadhled, moudrost, humor a otevřené srdce, se kterým dnes a denně hledá cesty, jak podpořit své studenty při hledání sebe sama a svých darů, které by mohly obohacovat svět.

Jako neméně důležité je pro mne mít svůj kmen spřízněných duší. Lidí, kteří jsou s vámi na stejně vlně. Kteří vám rozumějí, inspirují vás, podporují, dodávají energii a chuť kráčet dál. Kteří vám podají pomocnou ruku, když čas od času upadnete do bahna, a pomůžou vám objevit směr, když nevíte, jak dál. To všechno jsem našla v komunitě tzv. plážovníků, v týmu podporovatelů a uzavřené skupině spolužáků, které jsou součástí kurzu.

Díky online kurzu Podnikání z pláže:

 • Můžu žít svou podstatu a vášeň. Každý den. Celý den. A pomáhat skrze to světu.
 • Svůj koníček jsem proměnila ve své poslání i povolání.
 • Žiju v souladu se svým ženským cyklem. Svou práci i osobní život žiju v souladu se svými proměnlivými schopnostmi a potřebami.
 • Můžu respektovat potřeby svého těla. Když jsem unavená, můžu zůstat celý den v posteli. Když srším energií, zapíchnu práci uprostřed dne a jdu si zaběhat nebo se projet na kole.
 • Můžu respektovat potřeby dětí. Když jsou unavené nebo na ně něco leze, můžu s nimi zůstat doma a nemusím si hned běžet pro ošetřovák a hnát je do čekárny přeplněné nemocnými dětmi.
 • Můžu pracovat odkudkoli na světě. Když je země uvržená do lockdownu, můžu odjet s celou rodinou na chalupu a chodit s dětmi každý den po lese i po loukách.
 • Online podnikání dává mému životu hlubší smysl, svobodu, radost, hojnost, pocit naplnění, chuti do života a obrovské vděčnosti.

Děkuji Stáni i všichni ostatní plážovníci. Ze srdce. S upřímnou láskou a hlubokou vděčností, Katka

Jsem certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena®, nadšená tanečnice a šťastná máma čtyř dětí. Pomáhám ženám i dívkám naučit se rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci, a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata. Pořádám cyklické kurzy pro dospělé 4 tváře ženy i prožitkové semináře pro děti a dospívající Rozkvétající žena: Hravě a zdravě o menstruaci a ženské proměnlivosti. Jsem autorkou praktického e-booku Cyklická máma: nauč se respektovat své proměnlivé potřeby a využívat své zesílené schopnosti. Více o mně se dočtete zde>>. Kontaktovat mne můžete na [email protected]. Můžeme se také potkávat v uzavřené FB skupině Cyklická máma
 • E-book 12 tipů, jak být doma v pohodě po celý měsíc

  Poznej svůj cyklus a získej ZDARMA klíč ke spokojenému mateřství i tělu!

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkejme se na Facebooku :)