Z vyčerpané zoufalé matky úspěšnou podnikatelkou z pláže

Příběh o tom, jak jsem se odrazila ode dna, objevila téma svého podnikání i samu sebe. O tom, jakou roli na té cestě sehrál online kurz Podnikání z pláže. Co jsem se díky němu naučila. Jaké osobní i profesní překážky jsem cestou zdolala. A jak může váš úspěch (nejen) v podnikání podpořit vědomá práce s ženským cyklem.

Počátky mého podnikání spadají do období mého největšího temna

Období, kdy jsem přežívala ze dne na den a těšila se, až toto náročné období přejde, děti vyrostou, já se pořádně vyspím, v klidu najím a budu se pohybovat volně, neověšená dětmi, kočárky ani odrážedly. Období, kdy jsem se setkala se svými nejtemnějšími stíny, bála se sama sebe a chtěla se nechat zavřít do blázince.

Jednoho dne jsem sebrala sílu a začala stíny prosvětlovat: začala jsem tvořit. Vrátila jsem se do dětství, kdy jsem všechny své pocity vyjadřovala tancem, dělala to, co mi umožňovaly čtyři děti ve věku 0 – 4 let: natáčet krátká pohybová videa z obýváku. Pro sebe a své přátele.

Dva týdny na to se mi díky tvoření vrátila chuť do života. Díky pocitu, že tvořím něco smysluplného, mě zaplavila nová energie. Něco, co pomůže dalším maminkám a ženám cítit se opět dobře ve svém těle i životě.

Rozhodla jsem se vstoupit do kurzu Podnikání z pláže.

Na počátku toho rozhodnutí byla touha po svobodě. Nechtěla jsem nastoupit do práce, kde bych byla od rána do večera a nemohla trávit čas s dětmi. Bavilo mne, jak jsme byli s dětmi stále venku a v pohybu a mohli se kdykoli sebrat a odjet kam nás srdce táhlo. Chtěla jsem si tuto svobodu udržet i nadále.

A proto mne přitáhl koncept online podnikání, které můžu tvořit kdykoli odkudkoli. Tento jedinečný koncept vyřešil moje dlouholeté dilema: milovala jsem učení a předcvičování. Od 16 let jsem vedla pohybové lekce.

Ale časté učení mne vyčerpávalo a pravidelný rozvrh byl pro mne svazující a stresující. Nechci a nejsem schopná skákat 30 hodin týdně po tělocvičnách, aby mne to uživilo. A tak jsem si držela celý život pohyb a jeho učení, které nade vše miluji, jen jako koníček.

Celý život až do doby, než jsem poznala Stáňu Stiborovou a projekt Podnikání z pláže, a pochopila, že můžu žít svou vášeň každý den, celý den, šířit ji do světa, pomáhat tím druhým a ještě se tím živit. A nemusím být u toho svázaná časem ani prostorem.

Když jsem na začátku své podnikatelské dráhy hledala téma, jímž bych mohla obohatit svět, narazila jsem na dotaz: „Jak se mám po porodu dostat zpět do formy?“ Bingo. Tomu se věnuji v kuse skoro pět let:) A tak vznikl videokurz Maminka ve formě.

V kurzu Podnikání z pláže jsem se naučila všechny technické věci kolem tvorby i prodeje. Jak si vytvořit webové stránky, založit blog, profesní profily na sociálních sítích, jak komunikovat s fanoušky, budovat si databázi, nastavit automatizaci prodeje.

V kurzu jsem ale hlavně objevila úplně novou rovinu osobní svobody, vědomí vlastní hodnoty i sama sebe. Jako by se mi otevřel úplně nový svět. A ten pocit, když vám přijde první objednávka od zcela neznámého člověka: ono to fakt funguje!

Jak šel čas, uvědomovala jsem si, že moje téma leží trochu jinde. Že se můj záměr nepotkává s tím, po čem touží moje cílová skupina. Maminky chtěly po porodu zhubnout. Já jim chtěla ukázat, že se můžou cítit ve svém těle skvěle ve všech tvarech a velikostech.

A tehdy jsem objevila ženskou cykličnost, kde jsem mohla zúročit všechny svoje zkušenosti a vášně: 20letou praxi vědomé práce s tělem, vášeň k tanci a k hledání podstaty, i čtyřnásobné mateřství. Stala se ze mne certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena® a začala jsem vést živé kurzy pro ženy i dívky. Opět pouze jako koníček.

Po 5 letech opakuji kurz Podnikání z pláže

V lednu 2022 jsem se rozhodla projít si po 5 letech celým kurzem Podnikání z pláže znovu, s novým tématem. Chtěla jsem zase zažít tu neuvěřitelnou vlnu tvůrčí energie a pocit pospolitosti a podpory, které kurz přináší. Chtěla jsem dát svému osobnímu i profesnímu životu nový impuls. Ať to stojí, co to stojí.

Díky opakované účasti jsem se ukotvila ve svém tématu a začala jej šířit s novým nadšením do světa. Otevřely se mi nové cesty a příležitosti, které jsem do té doby neviděla. Jako by mi narostla nová křídla.

Během kurzu jsem vytvořila e-book Cyklická máma a umístila se s ním v TOP5 v soutěži začínajících podnikatelských projektů. Se Stáňou jsem natočila bonusové video do VIP sekce kurzu Podnikání z pláže „Jak využít naplno dary a stíny ženského cyklu pro své podnikání“.

Na podzim 2022 jsem pak natočila se Stáňou hodinový rozhovor, ve kterém si povídáme o mé cestě online podnikáním, o osobních i profesních překážkách, které jsem musela cestou překonat, i o tom, jak může vědomá práce s ženským cyklem podpořit úspěch (nejen) v podnikání.

Věřím, že v něm naleznete mnoho inspirace a povzbuzení:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

V kurzu Podnikání z pláže jsem zažila, jaké to je se každý den vzbudit a hned od rána přemýšlet nad tím, jak bych ještě mohla pomoci lidem. Dnes a denně tvořit srdcem. Tvořit věci, o kterých jsem hluboce přesvědčená, že můžou pomoci tisícům dalších lidí.

A věděla jsem, že už to nechci jinak. A že udělám všechno pro to, abych takto žila každý den svého života a současně to stejné učila i své čtyři děti.

Díky vlastnímu podnikání zjišťuji víc a víc, kdo doopravdy jsem. Při tom objevování ale vyplouvají na povrch dlouho potlačovaná a opomíjená témata.

Proč zrovna Stáňa Stiborová a Podnikání z pláže

Cest k sobě samému a k naplněnému životu v radosti a hojnosti je mnoho. Jednou z nich je i cesta online podnikání, která má krásný přesah v tom, že díky tomu, že žijete svou podstatu, svou vášeň a šíříte je do světa, pomáháte druhým lidem.

Jako velmi důležité vnímám mít na této cestě nějakého průvodce. Průvodců světem online podnikání je dnes už mnoho, stačí si vybrat. Mě srdce přitáhlo ke Stáně Stiborové a projektu Podnikání z pláže. Miluju její citlivý, laskavý a nenásilný přístup. Její styl vyprávění příběhů. Její nadhled, moudrost, humor a otevřené srdce, se kterým dnes a denně hledá cesty, jak podpořit své studenty při hledání sebe sama a jejich darů, které by mohly obohacovat svět.

Jako neméně důležité je pro mne mít svůj kmen spřízněných duší. Lidí, kteří jsou s vámi na stejně vlně. Kteří vám rozumějí, inspirují vás, podporují, dodávají energii a chuť kráčet dál. Kteří vám podají pomocnou ruku, když čas od času upadnete do bahna, a pomůžou vám objevit směr, když nevíte, jak dál. To všechno jsem našla v komunitě tzv. plážovníků, v týmu podporovatelů a uzavřené skupině spolužáků, které jsou součástí kurzu.

Děkuji Stáni i všichni ostatní plážovníci. Ze srdce. S upřímnou láskou a hlubokou vděčností, Katka

Katka Marešová
Jsem certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena®, nadšená tanečnice a šťastná máma čtyř dětí. Pomáhám ženám i dívkám naučit se rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci, a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata. Pořádám cyklické kurzy pro dospělé 4 tváře ženy i prožitkové semináře pro děti a dospívající Rozkvétající žena: Hravě a zdravě o menstruaci a ženské proměnlivosti. Jsem autorkou praktického e-booku Cyklická máma: nauč se respektovat své proměnlivé potřeby a využívat své zesílené schopnosti. Více o mně se dočtete zde>>. Kontaktovat mne můžete na [email protected]. Můžeme se také potkávat v uzavřené FB skupině Cyklická máma
  • Chceš se cítit ve svém těle skvěle po celý měsíc?
  • Chceš mít doma pohodu po celý měsíc?

Pak právě pro tebe jsem napsala:

12 tipů, jak být doma v pohodě po celý měsíc